Amerika se zlobí na Česko. Plete si ho s Čečenskem

VIDEO - Aktuality autor: Danica Klein

Po identifikaci údajných pachatelů pondělních útoků na mezinárodní maraton v Bostonu, kteří jsou čečenského původu, někteří lidé na Twitteru nebo Facebooku nadávají Čechům, s nimiž si Čečence pletou. Řada účastníků internetových diskuzí, včetně samotných Čechů, se proti tomu ohrazuje a poukazuje na rozdíl v pravopisu. 

Místo tragédie

Místo tragédie,zdroj: Profimedia.cz

"Ó, bostonský pumový útok byl proveden dvěma bratry z Česka. Jeden mrtvý, a druhý stále někde venku. Doufám, že chytí toho druhého živého," napsal například jistý Diego Villegas. O hodinu později zareagovala jistá elizadolally, aby upozornila, že jde o Čečensko, "úplně jinou zemi". 

Uživatel Facebooku pod jménem Liam Wolfe Coote zase napsal: "Jedna moje část si přála, aby oba podezřelí, kteří spáchali bostonské pumové útoky, byli Severokorejci, a ne Češi. Odhaduji, že taková jaderná válka by zlepšila svět. Potřebujeme určité idioty vymazat z planety." Reagoval jistý Cornel Coote, pravděpodobně otec: "Dej si pozor na to, co si přeješ. Možná by ses mohl stát právě ty jedním z těch idiotů!" 

Kdy podnikneme invazi do Československa?

Vlastenecké rozhořčení ovšem příspěvek vyvolal u jisté Mirčy Sekerové: "Čečensko NENÍ Česká republika! Měl byste si otevřít jednou za čas atlas. Přestaňte obviňovat naši zemi!" 

"Co kdy udělala Amerika České republice? Kde vůbec je Česká republika?" ptá se bezradně další pisatel. Mnozí si navíc pletou Česko s bývalým Československem. "Takže jsme připraveni jít do války s Československem, ano nebo ne? Tak to všechno přece funguje, ne?" reaguje jistý Chuck. A navazuje Matt Frost: "Kdy podnikneme invazi do Československa?" 

Kromě odmítavých českých reakcí přišla i jedna od Slováka Juraje Hladkého: "Nejsme už Československo. Vybombardujte jen Českou republiku. S pozdravem, Vaše Slovensko".

Tagy: Twitter Facebook USA Česko Čečensko Boston Marathon

Zdroje: ČTK