Amerika bude možná mít prezidentku: Sarah Palinová bude asi kandidovat

- Aktuality autor: red

Bývalá aljašská guvernérka Sarah Palinová se rozhodne do konce září, zda bude v příštím roce kandidovat na prezidentku Spojených států. Oznámila to podle agentury Reuters na pátečním setkání s voliči na předměstí Des Moines v americkém státu Iowa. Pokud by se Palinová rozhodla kandidovat, zřejmě by se zařadila mezi favority republikánských primárek.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Palinová, která patří mezi oblíbence konzervativního hnutí Tea Party, na shromáždění v Des Moines prohlásila, že je s polem uchazečů o republikánskou nominaci do prezidentských voleb spokojená. "Myslím si, že vždycky je prostor pro další (kandidáty), protože větší konkurence umožní ještě lépe vyjádřit názory," dodala však.

Neúspěšná kandidátka na viceprezidentku z roku 2008 však neupřesnila, zda své plány ohledně prezidentských voleb zveřejní už dnes večer na shromáždění Tea Party v Iowě.

Komentátoři přitom dříve spekulovali, že právě setkání tohoto hnutí, které usiluje o co nejmenší stát a nejnižší daně, by pro Palinovou bylo ideálním zahájením kampaně.

Favority jsou zatím Rick Perry a Mitt Romney

V poměrně širokém poli republikánských kandidátů na prezidenta mají zatím nejsilnější pozici konzervativní texaský guvernér Rick Perry a bývalý guvernér Massachusetts Mitt Romney, který je označován za umírněného kandidáta. Nečekaně úspěšná je podle průzkumů také kongresmanka Michele Bachmannová, která rovněž patří mezi favority Tea Party.

Z republikánských primárek vzejde kandidát, který se příští rok v listopadu postaví proti současnému demokratickému prezidentovi Baracku Obamovi, který bude usilovat o znovuzvolení.

Tagy: USA kandidát

Zdroje: ČTK