Americký autobus plný středoškoláků se střetl s tahačem. Deset mrtvých, 36 zraněných

AKTUALIZOVÁNO SLEDUJEME (aktualizováno: 11. 4. 2014 14:45) - Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Tahač s návěsem v severní Kalifornii narazil do autobusu vezoucího středoškoláky. Oba vozy po srážce vzplály a ozvalo se několik explozí. Hlášeno je zatím nejméně deset obětí a 36 zraněných. 

Nehoda autobusu

Nehoda autobusu,zdroj: Profimedia.cz

Řidič kamionu ve čtvrtek v podvečer místního času (dnes kolem 02:30 SELČ) u obce Orland vzdálené zhruba 150 kilometrů severně od města Sacramento ztratil z dosud neznámých důvodů kontrolu nad vozidlem a přejel přes středová svodidla do protisměru. Zde nejprve narazil do osobního auta a poté do autobusu se studenty, upřesnila dálniční policie.

Nehoda zastavila provoz severně od Sacramenta v obou směrech. Televizní zaběry z místa ukázaly zcela shořelá vozidla. Podle svědků se po nehodě ozvalo několik explozí.

Autobus vezl více než čtyři desítky vybraných studentů středních škol z oblasti Los Angeles na předstudijní pobyt do areálu Humboldtovy státní univerzity ve městě Arcata. Zahynulo pět studentů, tři dospělí asistenti a řidiči autobusu i kamionu.

Většina zraněných utrpěla různě závažné popáleniny, tržná zranění či pohmožděniny. "Oběťmi byli nezletilci. Mnozí z nich byli otřeseni. Byli šokováni. Stále nejsou s to pochopit, co se stalo. Člověk o takových věcech slyší ve zprávách, ale nikdy nic takového neviděl," řekl podle agentury Reuters jeden z přivolaných hasičů Jason Wyman.

Některé zraněné s ohledem na závážnost jejich stavu dopravil do nemocnice vrtulník.

Tagy: USA nehoda autobusu

Zdroje: ČTK