Američanka oslavila 116. narozeniny, je nejstarším člověkem

- Aktuality autor: pal

Údajně nejstarším člověkem na světě je Jeralean Talleyová z města Insker, ležící na severu Spojených států. Američanka o víkendu oslavila 116. narozeniny a stále se udržuje v dobré kondici.  

Jeralean Talleyová své 116 narozeniny oslavila v baptistickém kostele

Jeralean Talleyová své 116 narozeniny oslavila v baptistickém kostele,zdroj: Profimedia.cz

Rekordmanka se narodila ještě v předminulém století v Montrose ve státě Georgia. Její muž zemřel v roce 1988, ve svých 95 letech.

"Jejím pravidlem číslo jedna bylo chovat se k lidem tak, jak byste sami chtěli, aby se oni chovali k vám," prozradil jeden z gratulantů, 21letý kmotřenec oslavenkyně Tyler Kinloch. "Já se tím každopádně každý den řídím," dodal mladík.

Organizace Gerontology Research Group (GRG), která se zabývá mapováním dlouhověkých lidí, považuje Talleyovou za nejstaršího člověka na světě. Druhým nejstarším člověkem je pak údajně také Američanka. Susannah Jonesová z New Yorku se má dožít 116 let v červenci.

Talleyová už ve čtvrtek dostala symbolický finanční dar ve výši 116 dolarů (2890 korun) od ministerstva zdravotnictví státu Michigan. Malé slavnosti se zúčastnil i 86letý demokratický politik John Conyers, který je nejstarším členem americké Sněmovny reprezentantů. Přesto je o víc než generaci mladší než Talleyová, která shodou okolností žije v jeho volebním obvodě.

Tagy: zahraničí nejstarší žena Spojené státy americké zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK