Američan v Brně popravil čtyři lidi. Je na útěku!

SLEDUJEME - Aktuality autor: Danica Klein

V Brně-Ivanovicích byli v noci na dnešek zavražděni čtyři lidé. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Kevina Dahlgrena z Kalifornie. Policie po něm pátrá, je nebezpečný, zřejmě ozbrojený, řekla její mluvčí Petra Vedrová.

Kevin Dahlgren

Kevin Dahlgren,zdroj: Isifa.com

Živil se jako učitel angličtiny. Jeho obětí se zřejmě stala rodina; manželé a jejich dva synové. Dahlgrena mají na svých profilech na síti Facebook jako přítele. Podle místních lidí byl Američan synovcem zavražděné a u rodiny tři týdny bydlel.

Dva mrtví jsou hudebníci z Ukulele Orchestra jako Brno. Vražda se stala v rodinném domě v Zatloukalově ulici. "Bohužel naši kolegové jsou mezi oběťmi. Proto rušíme všechna vystoupení na nejbližší dny," řekl zpěvák orchestru Karel Heřman. Potvrdil, že další obětí je žena - učitelka. 

Orchestr se věnuje netradiční interpretaci světových hitů. Sdružení má obvykle 12 členů, většina jich hraje na strunný nástroj ukulele. Dnes mělo hudební uskupení koncertovat. 

V noci na dnešek byli hasiči přivoláni k požáru rodinného domu v Ivanovicích. "Skutečně jsme měli výjezd, na němž vzniklo podezření, že došlo k násilnému trestnému činu. Neprodleně jsme kontaktovali policii," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. 

Jaký byl motiv činu a proč v domě vypukl požár, zatím nikdo neví. Spekuluje se o tom, že jej Američan po činu zapálil. Na domě nejsou stopy po požáru. Podle některých úvah trpí cizinec, narozený v kalifornském Palo Altu, psychickou nemocí. Údajně prochází krizí identity. Policie to ale zatím nekomentovala. 

Pravděpodobně je ozbrojený

Opatření však přijala také na hranicích. Server lidovky.cz cituje svědkyni, podle níž Američan poslal ve středu večer jednomu ze známých z mobilu SMS s tím, že "je na cestě pryč, snad do Vídně". Prověřují se všechny varianty, dodala Vedrová. 

Dahlgren podle policie mluví pouze anglicky. Na svém profilu na Facebooku uvádí, že žije v Brně a nabízí lekce angličtiny za 200 korun za hodinu. Facebookový profil si založil nedávno. 

"Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže bez prodlení sdělte na krizovou linku 158," zdůraznila mluvčí. 

Kriminalisté důrazně varují lidi, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. Jde o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený, dodala Vedrová.

Tagy: policie američan vražda Brno

Zdroje: ČTK