Američan postřílel šest vnoučat a dceru, pak otočil zbraň proti sobě

- Aktuality autor: Michal Polák

Šest vnoučat a svou dospělou dceru postřílel ve čtvrtek jednapadesátiletý muž na Floridě, než ukončil i vlastní život. Nejmladšímu dítěti byly tři měsíce, nejstaršímu 11 let. Motiv činu dosud policie nezná. 

ilustrační foto

ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Don Spirit policii sám dopředu kontaktoval prostřednictvím tísňové linky 911 a řekl, že zvažuje, že ublíží sobě i druhým. Když policisté kolem 16:00 místního času dorazili do domu Spirita a jeho rodiny, našli mrtvá těla jeho dcery a vnoučat. Policisté se Spiritem ještě hovořili. Zástupce šerifa zastihl majitele domu se zbraní v ruce, načež podle policie jediný podezřelý spáchal sebevraždu. 

Podle šerifa Roberta Schulze nikdo v domě nepřežil. "Jsme tady jedna rodina. Co na to říci?" hledal slova šerif maloměsta, které má necelých 500 obyvatel. 

Spirit byl známý recidivista

Spirit měl bohatý trestní rejstřík. Rodák z New Jersey měl potíže s úřady kvůli ilegálnímu držení střelných zbraní či zanedbávání péče o děti. V roce 2001 zastřelil během lovu svého osmiletého syna. Soud určil, že nešlo o úmysl, a Spirit šel tehdy na tři roky do vězení za ilegální držení zbraní. 

Muž se tehdy přiznal výměnou za to, že dostane nejnižší možný trest. Spirit byl ale už v roce 1998 usvědčen z držení marihuany. Takto usvědčené osoby přitom na Floridě nesmějí vlastnit zbraně. 

Tagy: vražda střelba USA florida sebevražda kriminalita

Zdroje: ČTK