Aktivisté chystají kybernetický útok zacílený na weby politických stran

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Internetoví aktivisté známí pod označením Anonymous se v sobotu pokusí narušit fungování webových stránek politických stran v ČR. Podpoří tak protest proti současnému politickému zřízení, který se uskuteční v Praze a jenž se inspiruje světovým hnutím Occupy. Jeho účastníci po vzoru hnutí založí stanové městečko na Klárově. Výzvu ke kybernetickému útoku na stranické stránky zveřejnila české facebooková stránka Anonymous.

"Podporujeme českou odnož hnutí Occupy při pořádání okupace, a proto se dne 28.dubna 2012 připojíme ke kybernetickému protestu," napsali aktivisté na internetu. Jejich cílem budou stránky parlamentních politických stran TOP 09, ODS, Věci veřejné, LEV 21, ČSSD a KSČM.

Útok na stránky bude veden metodou DDoS (Distributed Denial of Service). Stejný způsob již Anonymous použili při útocích na weby v minulosti. Princip spočívá v přetížení webů nadměrným množstvím požadavků, které stránky natolik zpomalí, že se jeví jako by byly mimo provoz. "Jsme přesvědčeni, že všichni poslanci bez výjimky nesou podíl viny na tom, v jaké situaci se naše země nachází a do jaké zhouby se řítí," napsali aktivisté na svém webu.

Odpůrci současného politického zřízení budou v sobotu demonstrovat nejen virtuálně, ale také ve skutečném prostoru. V hlavním městě se sejdou na tradičním místě všech masových shromáždění - Václavském náměstí. Odsud půjdou v průvodu na Klárov, kde organizátoři položí základy stanové městečka. V něm budou aktivisté bydlet a pořádat debaty, jejichž cílem má podle nich být hledání spravedlivější společnosti.

Protesty pořádá hnutí Skutečná demokracie teď! Iniciátoři doufají, že pobyt aktivistů v pražském kempu na Klárově bude vzorem pro uspořádání podobných akcí v dalších městech republiky. Protesty jsou inspirovány španělským hnutím 15M, známým také jako hnutí Rozhořčených, a americkým hnutím Occupy Wall Street.

Tagy: internet protest aktivisté anonymous

Zdroje: ČTK