Aktéři úplatkářské aféry obviněni. Včetně exšéfa Bohemians

- Aktuality autor: Jakub Procházka

V aféře údajných úplatků, kterou v březnu letošního roku rozpoutal exprezident tehdy ještě prvoligového fotbalového klubu Bohemians Praha Karel Kapr, padla první obvinění.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Policie obvinila brankáře olomoucké Sigmy Petra Drobisze z uplácení, Kapra a tehdejší hráče střížkovského klubu Miroslava Obermajera a Davida Zoubka z přijímání úplatku. 

Kapr v březnu prohlásil, že v květnu 2009 před zápasem Bohemians Praha s Olomoucí nabídl Drobisz jeho hráčům úplatek tři sta tisíc korun. Hráčům prý poradil, aby úplatek převzali s tím, že pak pokus o uplácení oznámí policii. To však udělal až po několika měsících. 

Kapr sliboval komisi ČMFS důkazy, žádné nepředložil

Případem se zabývala disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu, Kapr jí opakovaně sliboval nějaké důkazy, ale žádné nepředložil.

A když střížkovský klub odmítl nastoupit k zápasu proti Bohemians 1905, dostal souhrnný trest v podobě pokuty šest milionů korun a odpočtu dvaceti bodů. Protože pokutu nezaplatil, poslal ho fotbalový svaz ještě o soutěž níž, do ČFL. Tresty dostali i hráči, kteří tvrdili, že úplatek převzali. 

Pro disciplinárku tak případ skončil, ale protikorupční útvar policie se jím dál zabýval. Teď obvinil čtyři hlavní aktéry aféry, což deníku Hospodářské noviny potvrdil Drobiszův advokát Petr Konečný. Dodal, že proti obvinění již vznesl stížnost.

Tagy: obvinění úplatky afery kapr

Zdroje: ČTK