Agresivní řidič na Plzeňsku opakovaně najížděl na policistu. Ten mu prostřelil pneumatiku

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Agresivní osmačtyřicetiletý řidič se v Chříči na Plzeňsku pokusil autem opakovaně najet na policistu. Ujížděl i poté, co mu příslušník prostřelil pneumatiku vozu. Řidiči, kterého se následně podařilo vypátrat a dopadnout, hrozí až šest let vězení. Na území Plzně-venkova letos policie eviduje od ledna do konce října dva útoky na policisty, vloni byly čtyři. ČTK o tom informoval policejní mluvčí Jan Koželuh. 

Strážník policie ČR

Strážník policie ČR,zdroj: Isifa.com

Událost se stala 29. listopadu v poledne v obci Chříč. Policisté, kteří prováděli kontrolu, si všimli vozidla s přívěsným vozíkem, které řídil 48letý muž. Věděli, že má zákaz řízení. "Vzhledem k této skutečnosti chtěli vozidlo zastavit, avšak řidič nereagoval a naopak zrychlil jízdu a snažil se ujet," uvedl mluvčí. 

Hlídka proto muže pronásledovala, na křižovatce zastavila vedle něj. Jeden z policistů vyběhl a pokusil se řidiče zastavit, ten ale narazil do služebního vozu a snažil se opět ujet. Policista si proto stoupl před ujíždějící vůz, řidič se na něj snažil najet. "Policista použil donucovací prostředek krátkou střelnou zbraň jako hrozbu namířenou střelnou zbraní. V tu chvíli se podařilo ujíždějícímu řidiči razantně najet na policistu, který v tomto okamžiku ztratil rovnováhu a uskočil na stranu," řekl Koželuh. Policista proto vystřelil do pneumatiky ujíždějícího vozu. 

Po agresivním řidiči byla vyhlášena okamžitě pátrací akce, hlídky ho následně našly a zadržely. Policie případ kvalifikovala jako trestný čin násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. 

Tagy: Plzeňsko agrese policie ČR

Zdroje: ČTK