Agresivní muž zabil na psychiatrii v Praze druhého pacienta

- Aktuality autor: red

Na psychiatrické klinice v Praze na Karlově usmrtil v sobotu ráno jeden pacient druhého. Policie se případem zabývá s podezřením na spáchání vraždy, sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Dodal, že policisté podezřelého šestatřicetiletého muže převezli do nemocničního zařízení v Praze 8, kde ho střeží. Kvůli zdravotnímu stavu ho zatím nemohli vyslechnout. 

"Oznámení jsme přijali v 02:44 ráno," řekl Hulan. Podle něj personál nemocnice ohlásil, že došlo k incidentu mezi dvěma pacienty a při střetu utrpěl třiačtyřicetiletý muž zranění neslučitelná se životem. 

Server tn.cz uvedl, že údajného vraha na psychiatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze předtím přivezli policisté, protože byl prý agresivní a doma ohrožoval rodinu. 

"Vyšetřuje to policie, takže mohu jen potvrdit, že jeden pacient skutečně napadl druhého, a ten je po smrti," řekl tn.cz Jan Bříza, který je pověřen řízením nemocnice. 

Druhou vraždu letošního roku vyšetřují policisté v Kojetíně na Přerovsku. Kriminalisté z vraždy podezírají čtyřiapadesátiletého muže, který se prý po činu sám policistům přiznal. Motivem byla zřejmě žárlivost.

Tagy: policie vražda psychiatrie pacient

Zdroje: ČTK