Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 8°C Skoro jasno

A je to tady. Vdovám, vdovcům a sirotkům sebere vláda důchody

A je to tady. Vdovám, vdovcům a sirotkům sebere vláda důchody
zdroj: Mediafax

V rámci důchodové reformy mají být výrazně kráceny, nebo dokonce zcela zrušeny vdovské, vdovčí a sirotčí důchody. Opozice se bouří, nemá však sílu hlasů, jimiž by mohla postup legislativních norem zastavit.

„Necháme-li vdovy a sirotky napospas osudu, vracíme se o sto let zpátky a přicházíme o civilizační výdobytky, které jsme za to období získali," komentoval pro ParlamentníListy.cz člen poslaneckého výboru pro sociální záležitosti Jaroslav Foldyna (ČSSD) vládní návrh zákona, který má zkrátit či docela zrušit vdovám, vdovcům a sirotkům jejich důchody.

Od vlády nemůžeme čekat nic, než její pád

„V tuto chvíli už nemůžeme od této vlády očekávat nic, než její pád," dodal pak pochmurně Foldyna. Podle něj jsou důchody pro vdovy a osiřelé děti jedním z ukazatelů slušné společnosti, která se umí postarat o slabé a bezmocné.

Psali jsme:
Vysoké romské důchody zvedly ze židle Škromacha. Už podruhé „V rámci rozpočtu jsme na zmírnění dopadů zdravotní a důchodové reformy vybojovali 38 miliard, což nám koaliční kolegové velmi vyčítají," řekl pro ParlamentníListy.cz předseda Věcí Veřejných Radek John.

„Neustále vyjednáváme pojistku pro lidi, kteří jsou v těžší situaci. Je to 38 miliard úlev, které zůstanou v kapsách lidí," dodal.

Celý článek na ParlamentniListy.cz