Stydím se za vládu ČR a chci její demisi, hlásají stránky na facebooku

30. 1. 2012 08:01 Aktuality autor: Jan Pastor 0

Stydím se za vládu ČR a chci její demisi. Tak se jmenuje jedna z mnoha protivládních skupin na Facebooku. Počet fanoušků skupiny je počítán v tisících a mimo jiné také odkazuje na eshop s protivládně laděnými tričky. Zakladatel skupiny však odmítá, že by z toho měl byznys. Oslovení vládní politici iniciativu většinou odsuzují s výzvou, ať jdou autoři standardně kandidovat v řádných volbách.

, zdroj: Archiv

Skupina má v současnosti přes pět tisíc členů a jedním z jejích výrazných rysů jsou různě sarkastické a mnohdy i vulgární obrázky, fotomontáže a kreslené vtipy, které přidává do své galerie.

K nalezení na stránce je například také fotokoláž premiéra Petra Nečase se spálenou zemí v zádech, kterak si pochvaluje úspěch reforem.

Z nenávisti k vládě celkem nadějný byznys?

V galerii skupiny jsou například také kreslené parodie na kauzu ProMoPro kolem ministra obrany Alexandra Vondry. Nejčastěji se ovšem na posměšných obrázcích vyskytuje ministr financí Miroslav Kalousek.

Tato protivládní stránka také přímo odkazuje na internetový obchod, který nabízí potištěná trička. Na nich je název skupiny a přeškrtnuté kreslené prase. Marketing k tričkům je jednoduchý, používá stejnou satiru facebooková skupina. Úspěch s prodejem triček však podle informací od zakladatele facebookové skupiny Milana Mráze zatím není nijak velký.

Tagy: Facebook Vláda demise

Přidat komentář Vstup do diskuze (0 příspěvků)

reklama

čtěte dále

 • Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan Duhan otočil, Hovory z Lán skončí

  22. 12. 2014 12:56 - Aktuality - 0

 • Strážník před věznicí v Sukkuru, která se tak jako další nápravná zařízení v Pákistánu připravuje na masivní popravy Pákistán v nejbližší době popraví na 500 lidí

  22. 12. 2014 11:44 - Aktuality - 0

 • Vánoční tradice jsou napříč zeměkoulí velmi pestré Vánoce ve světě: V Brazílii obdarovává tajný přítel, na Islandu mají vánoční kočku

  22. 12. 2014 11:17 - Magazín - 0

 • Vicepremiér Andrej Babiš zasahuje do vyšetřování Babiš vyšetřovatel: kdy zavřete Rittiga?

  22. 12. 2014 10:23 - Aktuality - 0

Přidat komentář Vstup do diskuze