historie bleskovek

 • 27. 2. 20:59
  Pražskou ODS pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny povede poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Cílem ODS je podle ní volby v Praze vyhrát. Na druhém místě bude předseda regionu Filip Humplík a třetí Václav Klaus mladší. Rozhodli o tom dnes večer delegáti sněmu pražské ODS.
 • 27. 2. 19:28
  Americké ministerstvo obrany předložilo prezidentovi Donaldu Trumpovi předběžný plán opatření nutných k porážce Islámského státu. Podle agentury Reuters to oznámil mluvčí Pentagon Jeff Davis. Podle něj se plán zaměřuje nejen na pozice IS v Sýrii a v Iráku, ale i ve zbytku světa. Bližší podrobnosti sdělí na zasedání bezpečnostní rady státu ještě dnes americký ministr obrany James Mattis.
 • 27. 2. 18:41
  Rada Zlínského kraje dnes odvolala předsedu představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Pavla Calábka. Nahradí jej ředitel lázní Karlova Studánka Radomír Maráček.
 • 27. 2. 18:09
  Dávky nemocenského pro dlouhodobě nemocné by mohly vzrůst od druhého měsíce nemoci na 66 procent, od třetího měsíce nemoci pak na 72 procent vyměřovacího základu. Kabinet dnes z šesti variant zvolil možnost, kterou podporovalo ministerstvo práce a sociálních věcí.
 • 27. 2. 17:32
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ve středu sejde na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) s dosavadním šéfem ministerstva Janem Mládkem (ČSSD) a jeho náměstky, aby dočasně převzal vedení resortu.
 • 27. 2. 16:50
  Ústavní soud dnes vyhověl stížnosti muže, jemuž justice uložila povinnost zaplatit téměř 200 000 korun za neoprávněně odebranou elektřinu. Jde o zhruba čtyřicetinásobek částky, kterou v paralelním trestním řízení vyčíslil znalec jako reálnou škodu způsobenou černým odběrem. Civilní žalobou se musí znovu zabývat Okresní soud v Benešově.
 • 27. 2. 16:21
  Vláda dá v letošním roce krajům na opravy silnic nižších tříd tři miliardy korun, z toho 2,5 miliardy ze Státního fondu dopravní infrastruktury a půl miliardy z vládní rozpočtové rezervy. 
 • 27. 2. 15:59
  Hnutí ANO by i v únoru vyhrálo jednoznačně sněmovní volby před ČSSD, uvádí aktuální volební model Centra pro výzkum veřejného mínění
 • 27. 2. 15:28
  V Česku by se měla zpřesnit legislativa, která se týká agentur přivážejících do země cizince kvůli práci. Jednou z možností je, že by mohly platit vyšší kauce. 
 • 27. 2. 15:25
  Vláda se dnes neshodla na novele ústavního zákona, která má umožnit majitelům legálně držených zbraní zasáhnout k zajištění bezpečnosti v Česku. K návrhu nepřijala stanovisko, oznámil na twitteru mluvčí vlády Martina Ayrer. O poslanecké předloze tak bude rozhodovat Parlament.
 • 27. 2. 14:39
  Za záměnou embryí u dvou žen při umělém oplodnění na brněnské klinice Reprofit byla chyba jednotlivce. Nejednalo se o systémovou chybu. Potvrdila to kontrola, kterou v zařízení provedl Státní ústav pro kontrolu léčiv
 • 27. 2. 14:16
  Podle opozičních zastupitelů nebyly předloženy pádné důvody k odvolání olomouckého hejtmana Oty Košty (ANO). Část opozice už proto oznámila, že projednávaný návrh krajské rady ANO, ČSSD a ODS na odvolání Košty nepodpoří. 
 • 27. 2. 13:40
  Sázková společnost Sazka může na internetu provozovat loterie jako například Sportku, Eurojackpot, Euromiliony nebo Kasičku. Licenci Sazce udělilo ministerstvo financí. Spuštění her online plánuje Sazka v nejbližší možné době.
 • 27. 2. 13:03
  Irácká armáda vybojovala klíčový most přes řeku Tigris v Mosulu. Po opravě bude využit k dopravě posil k jednotkám bojujícím o západní Mosul. Informovala o tom dnes armáda.
 • 27. 2. 12:42
  Policie obvinila Ondreje Páleníka v souvislosti s jeho působením v čele Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Spolu s ním je stíhán další člověk. Páleník, který vedl SSHR od listopadu 2012 do února 2014, vinu odmítá.
 • 27. 2. 12:04
  Pro možný rozpor s normami o ochraně lidských práv vláda dnes odmítla návrh KSČM, aby bylo do trestního zákoníku včleněno příživnictví. Předloha se podle podkladů pro ministry inspiruje v minulém režimu, kdy byl způsob nabývání peněz k obživě chápán jako součást socialistické morálky, nikoli věc jednotlivce jako nyní.
 • 27. 2. 11:59
  Filipínská teroristická skupina Abu Sayyafa dnes zveřejnila video, na němž je nejspíš vidět vražda sedmdesátiletého německého rukojmího, uvedla agentura DPA. Muže radikální islamistická organizace unesla loni v listopadu, když se plavil kolem jednoho z ostrovů na jihozápadě Filipín. Jeho devětapadesátiletá partnerka přišla o život už při únosu. 
 • 27. 2. 11:33
  O návrhu na odvolání olomouckého hejtmana Oty Košty budou zastupitelé hlasovat nejspíš veřejně. Snaha Koalice pro Olomoucký kraj prosadit změnu jednacího řádu, která by v personálních otázkách tajné hlasování umožňovala, neprošla. Většina zastupitelů zvedla ruku pro to, aby byl materiál projednán až na příštím zasedání. K otázce tajného hlasování se ale zastupitelé ještě vrátí, navrhla to znovu senátorka Seitlová. Rozhodovat se však bude až po rozpravě. K odvolání hejtmana, jehož chce vyměnit jeho domovské hnutí ANO, se chce vyjádřit i veřejnost.
 • 27. 2. 11:23
  Britská premiérka Theresa Mayová má v polovině března oznámit, že zahájením jednání o odchodu Británie z Evropské unie (brexitu) ihned skončí volný pohyb osob pro nové imigranty z ostatních unijních zemí. Uvedl to dnes na svém portálu britský deník The Telegraph. 
 • 27. 2. 10:29
  Chovanec věří, že vláda dnes podpoří poslanecký návrh na změnu ústavního zákona o bezpečnosti, který by měl nově majitelům legálně držených zbraní dát právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka
 • 27. 2. 10:14
  Rusko chce do rozhovorů o Sýrii zapojit i Kurdy, řekl dnes podle agentury Ria Novosti náměstek ruského ministra zahraniční Michail Bogdanov. Syrská opozice má podle Moskvy pro rozhovory v Ženevě sestavit jednotnou delegaci. Další kolo rozhovorů o Sýrii začalo v Ženevě pod patronací OSN minulý týden ve čtvrtek, ale ohrozilo je sobotní násilí v Homsu. Při útocích na sídla bezpečnostních sil tam zemřelo přes 40 lidí.
 • 27. 2. 9:04
  Zastupitelstvo Olomouckého kraje dnes projedná návrh krajské rady na odvolání hejtmana Oto Košty, kterého by měl v čele úřadu nahradit krajský předseda ANO, poslanec Ladislav Okleštěk. 
 • 27. 2. 8:38
  Bezpečnostní agentura ABAS IPS Management, která vypověděla smlouvu Národní galerii v Praze, se ohradila proti tvrzením jejího ředitele Jiřího Fajta, že při její ostraze galerijních budov byla poškozena vystavená díla a ostraha měla fyzické konflikty s návštěvníky. Agentura tvrdí, že uvedené výroky ji poškodily, chce se proto proti nim bránit právními kroky a od Fajta požaduje veřejnou omluvu.
 • 27. 2. 6:17
  Oscara za nejlepší film letos získal film Moonlight režiséra Barryho Jenkinse. Nejlepší herečkou v hlavní roli je Emma Stoneová (La La Land), nejlepším hercem v hlavní roli Casey Affleck (Místo u moře). Cenu za nejlepší režii si odnesl Damien Chazelle (La La Land). O zmatek se na závěr slavnostního večera postaral 79letý herec Warren Beatty, který chybně oznámil, že se výhercem ceny za nejlepší film stal La La Land. Ten nakonec obdržel šest zlatých sošek ze čtrnácti nominací.
 • 26. 2. 19:44
  První rozpočtový plán prezidenta Donalda Trumpa se zaměří na daňovou reformu a Trump některé jeho prvky naznačí ve svém úterním vystoupení v Kongresu. Velké sociální programy důchodového a zdravotního zabezpečení žádné škrty nečekají, řekl ministr financí Steven Mnuchin v rozhovoru v televizi Fox News.
 • 26. 2. 19:24
  Majitel polské přepravní firmy Ariel Žurawski, s jehož ukradeným kamionem loni v prosinci Tunisan Anis Amri zabil v Berlíně 11 lidí, žádá po německých úřadech vrácení svého vozu. Jinak mu prý hrozí bankrot. Kamion stále zadržují úřady v Německu jako důkazní materiál pro vyšetřování.
 • 26. 2. 18:52
  Spojené státy dnes odsoudily páteční útok východoukrajinských separatistů na zvláštní monitorovací misi OBSE na východě Ukrajiny. Ministerstvo zahraničí USA ve svém prohlášení vyzvalo Rusko a povstalce, aby začali okamžitě dodržovat příměří.
 • 26. 2. 18:29
  Předseda ANO Andrej Babiš zřejmě nebude trvat na tom, aby i ostatní lídři hnutí kandidovali do Sněmovny z posledního místa kandidátek. Kolegové to vidí jinak, řekl na závěr dvoudenního sněmu. Nechce ani určovat, zda by na kandidátkách měli či neměli být hejtmani či primátoři. Zásah do kandidátek mu nicméně umožňuje změna stanov.
 • 26. 2. 17:51
  Do osmičlenného předsednictva hnutí ANO byli zvoleni Jana Vildumetzová, Radek Vondráček, Ladislav Okleštěk, Roman Kubíček, Jan Volný, Jan Řehounek, Josef Bělica a Monika Oborná. Mezi neúspěšné uchazeče patřil poslanec Martin Komárek, který členství v předsednictvu neobhájil. Širší vedení ANO bude nově čtrnáctičlenné, rozšířilo se o dva členy - jednoho místopředsedu a jednoho člena předsednictva.
 • 26. 2. 17:28
  Ministr obrany Martin Stropnický se nevyjádřil, zda bude kandidovat na prezidenta. Dříve uvedl, že za nutnou podmínku pro takové rozhodnutí by považoval své zvolení místopředsedou ANO. Dnes získal ze všech kandidátů největší počet hlasů.
 • 26. 2. 16:52
  Súdánský prezident Umar Bašír nařídil propuštění Čecha Petra Jaška, který byl v zemi odsouzen k mnohaletému trestu vězení. O jeho propuštění dnes v Súdánu vyjednával ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, Jašek přiletí do ČR večer s českou delegací.
 • 26. 2. 16:26
  Hranice, od níž ČSSD navrhuje vyšší zdanění příjmů, by se mohla zvednout. V pořadu ČT Otázky Václava Moravce to dnes řekl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Část straníků by podle něj chtěla hranici vyšší, a to 70 000 nebo 80 000 korun. Konečnou verzi chce strana představit do prázdnin.
 • 26. 2. 15:52
  Bez vážnějších incidentů se obešel pochod stoupenců ruské opozice u příležitosti druhého výročí vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova. Podle organizátorů se v centru Moskvy sešlo kolem 15 000 lidí, podle policie byl ale jejich počet třetinový. Šlo o největší opoziční akcí od loňského pochodu uspořádaného k prvnímu výročí smrti Němcova.
 • 26. 2. 15:05
  Místopředsedy hnutí ANO se dnes nově stali ministři životního prostředí a obrany Richard Brabec a Martin Stropnický. Funkce obhájili středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a brněnský primátor Petr Vokřál. Počet místopředsedů se proti předchozím dvěma letům o jednoho zvýšil.
 • 26. 2. 14:50
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil posílení předsedy ANO v rámci změny stanov za přílišnou koncentraci moci a ANO za hnutí založené na vůdcovském principu. V ČSSD jako tradiční demokratické straně by taková koncentrace moci do rukou jediného člověka nikdy neprošla, reagoval Sobotka na twitteru. Šéf STAN Petr Gazdík přirovnal hnutí ANO k Severní Koreji, kde vládne diktátorský režim.
 • 26. 2. 14:21
  Téměř 60 procent obchodníků v Česku není připraveno na zavedení EET od 1. března. Autentizační údaje si vyzvedlo zhruba 106 500 maloobchodníků a velkoobchodníků z celkového čtvrt milionu. Podle prodejců pokladních systémů je na vině neznalost podnikatelů i přístup Finanční správy, která vydala pozdě zpřesňující pravidla. Finanční správa již dříve uvedla, že u druhé vlny EET nebude její přístup tak benevolentní jako u první.
 • 26. 2. 13:59
  S ministrem průmyslu Janem Mládkem skončí i jeho politický náměstek Lubomír Bokštefl. Premiér Bohuslav Sobotka, který úřad povede, nebyl s jeho prací spokojen. Uvedl to v pořadu ČT Otázky Václava Moravce.
 • 26. 2. 13:30
  Malajsijské úřady dokončily prohlídku části letiště v Kuala Lumpur kvůli možné přítomnosti smrtelně nebezpečné nervové látky VX, kterou tam byl 13. února otráven bratr severokorejského vůdce. Podle úřadů je terminál 2 zcela bezpečný, od incidentu ale prošly místem desítky tisíc lidí. Z výsledků pitvy vyplývá, že Kim Čong-nam zemřel během 20 minut od chvíle, co byl otráven.
 • 26. 2. 12:57
  Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek zůstal prvním místopředsedou hnutí. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ho z pozice Babišova zástupce nesesadila. Faltýnek získal 142 z 210 možných hlasů, Jermanová 59.
 • 26. 2. 12:47
  V jižním Londýně najelo auto do skupiny chodců, pět lidí bylo zraněno. Řidiče zadržel na místě policista, pozadí incidentu ale zatím není jasné. Podle policie nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Během víkendu jde po Heidelbergu a New Orleans již o třetí podobný případ.